27 sierpnia Biblioteka Publiczna w Ursusie miała przyjemność przyjąć w swoich progach niecodziennych gości. W związku z wylicytowanym na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy (WOŚP) spotkaniem w styczniu tego roku, 6-letni Igor z Torunia i jego rodzina złożyli wizytę Miśkowi Tadkowi w Filii „Niedźwiadek”.

Podczas spotkania Miś Tadek najpierw zabawiał małego gościa ciekawymi grami planszowymi, a potem wprowadził go w świat kodowania cyfrowego. Kolejną jego propozycją  było zaproszenie całej rodziny do wspólnego nagrania specjalnej edycji odcinka Misia Tadka. W trakcie rozmowy ciekawska maskotka wypytywała swojego gościa o ulubione słodkości, toruńskie pierniki oraz miejsca warte odwiedzenia w jego rodzinnym mieście.

Po zakończonym wywiadzie na uczestników spotkania czekało jeszcze wiele innych atrakcji. Jako, że była to pierwsza wizyta rodziny Igora w Ursusie, Miś Tadek postanowił zabrać swoich towarzyszy do miejsca, które najlepiej zapoznało ich z naszą dzielnicą i jej historią – Izby Tożsamości Ursusa. Zwiedzanie z przewodnikiem, Agnieszką Gorzkowską, pozwoliło na przybliżenie dziejów dzielnicy, a także jej działań w walce o wolność, poprzez strajki w czerwcu 1976 roku.

Kolejnym etapem pobytu była wizyta rodziny i Misia Tadka w siedzibie głównej Biblioteki – w Oddziale „Czechowice”. Dyrektor Biblioteki, pani Agnieszka Proszowska oraz Zastępca Dyrektora, pani  Lidia Romanowska, pokazały gościom pomieszczenia biblioteki oraz podziękowały za wylicytowanie spotkania z Misiem Tadkiem, a przede wszystkim za wsparcie WOŚP.

Na zakończenie tego ciekawego dnia Miś Tadek poprosił swoich gości o wykonanie zdjęcia pamiątkowego i obdarzył całą rodzinę upominkami. Mamy nadzieję, że Igor wraz z rodziną będą dobrze wspominać odwiedziny w naszej Bibliotece i w przyszłości ponownie odwiedzą Misia Tadka.

Zapraszamy do odcinka specjalnego Misia Tadka, którego gośćmi są Igor z bratem i rodzicami: https://youtu.be/-QPiqiyv1sE