W miniona sobotę w Oddziale „Czechowice” przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 na uczestników Nocy Bibliotek czekał wieczór pełen wrażeń. Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy na to specjalne wydarzenie zaprosiła w swoje progi fantastyczny Teatr Katarynka,  który zabrał dzieci w podróż do krainy zwierząt i baśni. Podczas spektaklu dzieci miały możliwość poznać historię przyjaźni, jaka nawiązała się między małpką Elą i słonikiem Trąbonikiem oraz dowiedzieć się, że wszelkie trudności zawsze pokonuje się łatwiej wspólnymi siłami.

Po przedstawieniu widzowie otrzymali „karty gracza”, które były potrzebne do drugiej części wieczoru obejmującej zabawy i animacje. Każdy gracz miał za zadanie odwiedzić w dowolnej kolejności trzy sale: „Pociąg do sztuki”, „Teatralia” i „Kurtyna”, a następnie rozwiązać tam przygotowane dla niego zadania. I tak, mali uczestnicy zabawy musieli wykonać maski i wachlarze teatralne, dopasować zwierzęta do odpowiednich wagonów w pociągu
oraz rozwiązać zagadki w escaperoom’ie. Po wykonanych zadaniach każdy uczestnik otrzymał nagrodę.

Podczas Nocy Bibliotek nastąpiło także oficjalnie rozdanie nagród dla wolontariuszy Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz Domu Kultury Portiernia. Nagrody wręczali: Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy - Kazimierz Sternik, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej - Lidia Romanowska oraz  Koordynator wolontariatu Domu Kultury Portiernia - Irena Jarzębak. Po rozdaniu nagród, w ramach niespodzianki, wyświetlone zostało nagranie Jurka Owsiaka – Założyciela Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy z pozdrowieniami dedykowanymi specjalnie naszym wolontariuszom.

Serdecznie gratulujemy i dziękujemy wolontariuszom za ich wielkie zaangażowanie
oraz trud jaki wkładają każdego dnia w prace na rzecz Biblioteki i osób potrzebujących.