Ogólnopolski Konkurs „Słoneczna Zakładka 2020 – Portret z książką” organizowany przez Bibliotekę Publiczną im. W.J. Grabskiego w  Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy i tegorocznego współorganizatora – Szkołę Języka Angielskiego „Early Stage” został już rozstrzygnięty.

Ze względu na panującą pandemię COVID-19 uroczyste spotkanie z laureatami miało charakter symboliczny, tj. przy skromniejszej liczbie uczestników i odbyło się 3 lipca 2020 r. w Filii „Niedźwiadek” Biblioteki Publicznej w Ursusie.

Ceremonii wręczenia nagród za najlepsze nadesłane prace plastyczne dokonali: Kazimierz Sternik – Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Agnieszka Proszowska – Dyrektor Biblioteki Publicznej, Lidia Romanowska – Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej oraz Justyna Tymińska – Dyrektor szkoły języka angielskiego Early Stage.

Laureaci otrzymali statuetki konkursowe, dyplomy, torby z pakietami nagród
oraz zestawy zakładek magnetycznych do książek zaprojektowane na podstawie
ich zwycięskich prac.

Konkurs odbył się w siedmiu kategoriach wiekowych, spośród których wyłoniono
24 zwycięzców przyznając nagrody za I, II i III miejsce. Łącznie w konkursie wzięło udział 170 dzieci i młodzieży z całej Polski.

W bieżącym roku odbyła się 11. edycja „Słonecznej Zakładki”. Organizowany
przez Bibliotekę Publiczną im. W.J. Grabskiego Ogólnopolski Konkurs „Słoneczna Zakładka” wpisuje się już na stałe w wizerunek Biblioteki i jednocześnie jest potwierdzeniem jej misji, tj. „Wspieranie człowieka w zdobywaniu wiedzy
i umiejętności jej wykorzystywania. Upowszechnianie postawy wolności i tolerancji”.