Banner Park Kultury 2021

Biblioteka Publiczna w Ursusie, Fundacja ART oraz Urząd Dzielnicy Ursus, zapraszają na spotkania z kulturą w ramach projektu „Park Kultury 2021”, który jest kontynuacją cieszących się bardzo dużym zainteresowaniem ubiegłorocznych edycji. Podczas eventów w parkach Ursusa na wielkiej scenie zobaczymy przedstawienia artystyczne i teatralne, pokazy żonglerki oraz koncerty. Na młodszych uczestników czekać będą dodatkowo warsztaty plastyczne, gry i zabawy, animacje kuglarskie oraz konkursy. Przy stanowiskach „Park książki” bibliotekarze będą zapraszać na pokaz gier edukacyjnych oraz kiermasz książek. Zachęcamy do wymiany bookcrossingowej.

12.09.2021, godz. 15:00  - „Warszawskie historie dla małych i dużych” w Parku Achera. Na głównej scenie zobaczymy Kapelę Nicponie, której rytmy muzyki będą zachęcały do tańca. Na dzieci natomiast, będą czekać gry RETRO, warsztaty plastyczne oraz pokaz gier edukacyjnych.

19.09.2021, godz. 15:00 – „Planeta Krasnali” w Parku Czechowickim. Na głównej scenie zobaczymy pokazy Państwowej Szkoły Sztuki Cyrkowej z Julinka. Ponadto dla dzieci przygotowane zostaną warsztaty żonglerki i sztuczek magicznych, wyzwania plastyczne i gra terenowa z użyciem sprzętów domowych takich jak durszlak czy talerz.

26.09.2021, godz. 15:00 – „Mała galaktyka Yyy – czyli urodziny Stanisława Lema” w Parku Hassów. Na scenie głównej wystąpią brzuchomówca i Czocher. Każdy z uczestników zabawy będzie mógł wziąć udział w grze terenowej „Bajki robotów”, zbudować pojazd kosmiczny i wziąć udział w konkursie. Zachęcamy tez do przynoszenia przeczytanych książek i wymieniania ich podczas kiermaszu na stoisku Biblioteki.

Prosimy wszystkich uczestników o zapoznanie się z regulaminem imprezy.

Plakat Park Kultury 2021