W sobotę 23.09.2023 r. w Parku Czechowickim odbył się Piknik Naukowy i XIII Festiwal Oświatowy w Ursusie.

Podczas całodniowej imprezy plenerowej spacerowicze mogli spotkać w przestrzeniach parkowych przedstawicieli ursuskich przedszkoli, szkół i instytucji kultury. Na stoiskach prezentowane były m.in. kuchnie molekularne, warsztaty fizyczne i chemiczne, warsztaty EKO-SPA i ELEKTRO-EKO.

Jak zwykle przy takiej okazji, czyli blisko mieszkańców Ursusa, nie zabrakło podczas pikniku również naszej Biblioteki. Bibliotekarze prezentowali szereg kreatywnych i rozwojowych zajęć dla najmłodszych. Dzieci z zaangażowaniem wykonywały tu różnorodne prace plastyczne, a wśród nich kolorowe balony, karty do gry memory, kota, jak również rozwiązywały dyktanda graficzne. Przy stoisku informacyjnym Biblioteki można było zapoznać się z nową ofertą zajęć stałych prowadzonych we wszystkich jej placówkach, dedykowaną dla młodszych, starszych i seniorów oraz przejrzeć katalog gier dostępnych do wypożyczania w Bibliotece.

Całodniowa impreza plenerowa, pełna atrakcji, smakołyków i interaktywnych zabaw, była ciekawą propozycją spędzenia wolnego czasu przez mieszkańców Ursusa.