20.06.2021 r. w Parku Czechowickim, w gorące niedzielne popołudnie, przy dużej frekwencji mieszkańców odbył się Piknik pt. „Czerwiec’76” zorganizowany przez Urząd Dzielnicy Ursus. W wydarzeniu tym wzięła udział również Biblioteka Publiczna w Ursusie, która przygotowała niezwykłą atrakcję – grę terenową „Czerwiec’76”.
Gra składała się z 4 wyzwań: wyzwanie „twórcze”, wyzwanie „żywy obraz”, wyznawanie „wirtualny quiz” oraz wyzwanie „co dla mnie znaczy wolność”. Podczas tej zabawy, każdy z graczy miał szansę sprawdzić się w różnych kategoriach – od kreatywnych wyzwań po znajomość historii Ursusa i wykonać związane z tym zadania. Pierwszych 40-tu uczestników, którzy wykonali wszystkie zadania, otrzymało przygotowane przez Bibliotekę nagrody. W grze brały udział dzieci, całe rodziny i dorośli.
Ponadto na stoisku promocyjnym można było:
– zapoznać się z ofertą kulturalną jaką przygotowała Biblioteka na okres wakacyjny;
– poczytać w wygodnym fotelu książki związane z walką o wolność, historią Ursusa i powstaniem „Solidarności”;
– porozmawiać o projektach zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego, które – jeśli tylko pozytywnie przejdą głosowanie mieszkańców – będą realizowane przez Bibliotekę na rzecz uatrakcyjnienia oferty i zwiększenia dostępności dla osób z różnymi potrzebami.