dziewczynka pokazuje zrobioną pracę plastyczną w postaci pszczółki

W Parku Czechowickim w sobotę 17.09.22022 odbył się pod hasłem „Dobry klimat. Dobre życie” II Piknik Naukowy i XII Festiwal Oświatowy w Ursusie.

Całodniowa impreza plenerowa była pełna atrakcji, koncertów, smakołyków, eksperymentów i doświadczeń warsztatowych. Do parku przyszły tłumy osób w różnym wieku, z dziećmi i ze swoimi pupilami.

Wśród zacnego towarzystwa instytucji kultury, oświaty i nauki, swoją ofertę prezentowała również Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus. Tu na specjalnie przygotowanych stoiskach dzieci wykonywały jesienne korale nawlekając na sznurek owoce jarzębiny, rysowały zakładki do książek, tworzyły rozmaite zwierzątka z kolorowego papieru. Dla tych zaś, których szczególnie mocno rozpierała energia, przygotowane były gry i zabawy ruchowe, w tym stolik z piłkarzykami.

Przy stoisku informacyjnym Biblioteki można było zapoznać się z ofertą zajęć prowadzonych we wszystkich jej placówkach oraz przejrzeć katalog gier dostępnych do wypożyczania w Bibliotece.

Ogromnym zainteresowaniem cieszyła się również część bookcrossingowa, gdzie mieszkańcy zapewnili kolejne, ciekawe czytelnicze życie swoim książkom. Na tym stanowisku spacerowicze mogli wybrane książki zabrać bezpłatnie do domu.

Między szumem drzew i gwarem atrakcji piknikowych, ze sceny rozbrzmiewały dźwięki muzyki, ogłoszeń i prezentacji ursuskich instytucji kultury i oświaty.