W ostatni dzień września podczas pikniku w Parku Czechowickim zorganizowanym przez Urząd Dzielnicy Ursus oraz Dom Kultury „Arsus” pożegnaliśmy lato.

Na stoisku Biblioteki dzieci z radością wykonywały różne prace plastyczne. Powstały piękne zakładki do książek w kształcie misia, opaski na głowę i portrety „Pani Jesieni”.

Był to również czas aby poinformować o nadchodzących wydarzeniach organizowanych przez Bibliotekę. Wielu uczestników pikniku otrzymało od nas magnetyczne zakładki do książek z ilustracjami wykonanymi przez uczestników ostatnich edycji Konkursu Słoneczna Zakładka, a najmłodszym czytelnikom z Ukrainy przekazaliśmy ciekawe książki w ich ojczystym języku.

Osoby, które zdecydowały się spędzić tę sobotę w Parku Czechowickim mogły liczyć również na szereg innych atrakcji przygotowanych przez pozostałych współrealizatorów pikniku. Na górce przy scenie odbył się konkurs puszczania latawców zorganizowany przez TPD, można było obejrzeć pokazy judo oraz strażaków z OSP w Ursusie. Dzieci bawiły się na „dmuchańcach”, a w strefie małej gastronomii można było się posilić.

Podczas imprezy, na scenie parkowej zostały wręczone odznaczenia „Zasłużony dla Ursusa”.

Piknik zakończył się występami artystycznymi Młodzieżowej Grupy Musicalowej „Crescendo”, wokalisty Skolima i zespołu Feel.