pięć osób w niebieskich koszulkach

10 września 2022 roku w Parku Czechowickim odbył się piknik „Pożegnanie lata”. Jak zwykle, dla mieszkańców przygotowanych było wiele atrakcji m.in. dmuchańce, pokazy walk judo, latawców (Święto Latawca) i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzień zakończył się wyjątkowymi  koncertami gwiazd estrady.

Na tym szczególnym wydarzeniu nie mogło oczywiście zabraknąć Biblioteki, która wraz z wolontariuszami, Uniwersytetem Trzeciego Wieku, Domem Kultury „Miś” oraz Liceum Montessori celebrowała ostatnie dni lata na „Wolontariackim Pikniku Rodzinnym”.

Podczas wspólnej zabawy można było zagrać w planszówki, a także sprawdzić swoją zręczność i dobre oko podczas budowania wieży, gry w ciupy oraz na torze kapslowym. Miłośnicy ruchu mogli zweryfikować swoją kondycję podejmując wyzwanie na skakance lub pokonując rowerowy tor przeszkód, który wcale nie był taki łatwy, jak się na początku wydawało.

Na amatorów prac plastycznych i manualnych czekały stanowiska, gdzie można było wykonać sznurkowe i włóczkowe breloczki, a także wziąć udział w warsztatach malowania kamyków (przy okazji przypominając sobie facebookową zabawę #kamykipbursus). Była również okazja do zrobienia sobie wyjątkowego zdjęcia z wieszczem.

O zziębniętych i zmęczonych uczestników zatroszczono się w naszej specjalnej kawiarence, w której można było spróbować pysznych, domowych ciast oraz napić się gorącej kawy lub herbaty by odzyskać siły do dalszej zabawy.

Pomimo chłodu udało się stworzyć miłą atmosferę i zadbać o dobry nastrój Uczestników. Do zobaczenia na kolejnych wydarzeniach plenerowych. Następny piknik już 17 września – serdecznie zapraszamy!