ręce osoby pracującej na laptopie oraz przybory i zeszyty szkolne

W Ursusie powstały trzy ogólnodostępne miejsca, w których ukraińskie dzieci i młodzież mogą uczestniczyć w edukacji online w języku ojczystym. Punkty mieszczą się w placówkach Biblioteki  i działają w godzinach ich otwarcia.

Obecnie w Ursusie przebywa ponad 600 uczniów ukraińskich. Dla tych, którzy chcieliby kontynuować edukację w zdalnych szkołach ukraińskich dzielnica przygotowała specjalne stanowiska komputerowe. Wyposażenie w postaci 20 laptopów z ukraińską klawiaturą i przeglądarką przekazało na ten cel miasto.

Aktualnie punkty działają w 2 placówkach Biblioteki. W Filii „Niedźwiadek” przy ul. M. Keniga 14 czeka 6 stanowisk do nauki, a w Filii  „Skorosze”, przy ul. Dzieci Warszawy 27a – kolejnych 5.

Oddział „Czechowice” przy ul. Plutonu AK „Torpedy” jest chwilowo nieczynny z powodu przedłużającego się remontu schodów zewnętrznych.

Aby skorzystać z laptopów, wystarczy przyjść do placówki i wypełnić kwestionariusz. Warto mieć ze sobą słuchawki.

Punkty działają od poniedziałku do soboty w godzinach pracy Biblioteki. Jeśli zajdzie taka potrzeba, godziny funkcjonowania punktów mogą zostać dostosowane do potrzeb użytkowników.

Więcej na ten temat:

Ursus otwiera punkty nauki zdalnej dla uchodźców – Ursus (um.warszawa.pl)

grupa osób stojących przy stole z postawionymi laptopami