Za nami pierwsze spotkanie autorskie w ramach projektu Literackie Ekoinspiracje finansowanego z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023.

Gościem Filii „Gołąbki” był Wojciech Mikołuszko – polski dziennikarz, przyrodnik, absolwent warszawskich uczelni: UW (biologia, geologia i paleontologia) oraz Szkoły Reportażu Collegium Civitas. Pracował w Muzeum Ziemi Polskiej Akademii Nauk, a jego teksty popularnonaukowe ukazywały się w “National Geographic”, “Focusie”, “Przekroju” oraz dodatkach “Gazety Wyborczej”. Co pilniejsi uczestnicy spotkania przypomnieli sobie, że znają autora z podręczników szkolnych.  Pan Wojciech napisał wiele niesamowitych książek przyrodniczych i popularnonaukowych dla dzieci, które odpowiadają na trapiące małego czytelnika pytania. Jest autorem takich pozycji, jak: “Tato, a dlaczego?”, “Tato, a po co?”, “Z tatą w przyrodę”, “Wielkie eksperymenty dla małych ludzi”, “Wielkie przygody w świecie przyrody”.

Spotkanie miało charakter rozmowy z uczestnikami i burzy mózgów dotyczącej tego, w jaki sposób przyroda nas inspiruje oraz w jakich dziedzinach nauki, kultury czy techniki.

Autor zdradził, że pracuje nad kolejną książką – tym razem o medycynie. Zapowiedział też, że niebawem ukaże się film fabularny dla dzieci na motywach jego książki „Dzieci doktora Motyla”.

Pięknie dziękujemy za inspirujące i ciekawe spotkanie.