Okładka książki „Normalni ludzie” Sally Rooney

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na kolejne spotkanie 1 lutego o godzinie 18:00 do Filii "Niedźwiadek". Tematem spotkania będzie książka: „Normalni ludzie” Sally Rooney.

Spotkanie prowadzi Ewa Furmanik, animatorka DKK. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: 22 667 09 56.

„Normalni ludzie” Sally Rooney

"Jedna z najgłośniejszych powieści 2018 roku!

Sally Rooney, nazywana Salingerem doby Instagrama, w "Normalnych ludziach" opowiada o trudnej miłości wplątanej w skomplikowane, zhierarchizowane relacje organizujące świat, w którym nastoletni bohaterowie muszą się odnaleźć. Rooney udowadnia, że o miłości nie napisano jeszcze ostatniego słowa.

Marianne i Connell żyją tuż obok siebie, choć pochodzą z dwóch różnych światów. Mieszkają w niewielkim mieście, jednym z tych, z których chce się jak najszybciej uciec. Chodzą do tej samej szkoły, ale na korytarzu mijają się bez słowa, unikają swoich spojrzeń, chociaż łączy ich więcej niż wspólne lekcje. Ukrywanie tej znajomości nie jest trudne, komplikacje zaczynają się wtedy, gdy między dwojgiem nastolatków budzi się uczucie.

Powieść "Normalni ludzie" nominowana była do Nagrody Bookera oraz otrzymała Costa Book Award w 2019 r. Ponadto stacja BBC ogłosiła, że historia Connella i Marianne zostanie przeniesiona na mały ekran, a adaptację wyreżyseruje Lenny Abrahamson".

[Powyższy opis pochodzi od wydawcy]