książka „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” G. Kawamura leżąca na stole koło muszelek i butelki z atramentem

Dyskusyjny Klub Książki zaprasza na kolejne spotkanie 11 stycznia o godzinie 18:00 do Filii "Niedźwiadek". Tematem spotkania będą książki: „Narzeczona Chopina” M. Knedler oraz „A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” G. Kawamura.

Spotkanie prowadzi Ewa Furmanik, animatorka DKK. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy: 22 667 09 56.

„A gdyby tak ze świata zniknęły koty?” G. Kawamura

"Dni młodego listonosza, mieszkającego samotnie z kotem Kapustkiem, są policzone, choć on sam nie zdaje sobie z tego sprawy. Diagnoza lekarska jest dla niego szokiem – zostały mu tylko miesiące, a może nawet tygodnie życia. Zanim jednak zdąży oswoić się z tą trudną wiadomością, pojawia się diabeł ze specjalną ofertą: otrzyma dodatkowy dzień życia za każdą rzecz, którą postanowi usunąć ze świata. Tak oto rozpoczyna się naprawdę niezwykły tydzień…

Co sprawia, że warto żyć? Jak oddzielić to, bez czego można się obejść, od tego, co rzeczywiście ważne? Układ z diabłem doprowadzi bohatera, a także jego ukochanego kota, dosłownie na granicę życia i śmierci.

Powieść Genkiego Kawamury to dowcipna i jednocześnie wzruszająca opowieść o stracie i pojednaniu. To zarazem historia podróży w poszukiwaniu odpowiedzi na pytanie, co naprawdę liczy się w życiu".

[Powyższy opis pochodzi od wydawcy]

„Narzeczona Chopina” M. Knedler

"Tęsknił, uwodził, porzucał. Czy geniusz potrafi kochać?

Fryderyk Chopin – blady, chudy, z charakterystycznym nosem, ale ma w sobie coś, co sprawia, że kobiety nie mogą mu się oprzeć. Skandalizująca George Sand, uwodzicielska Maria Wodzińska, młodziutka śpiewaczka Konstancja Gładkowska i bogata Jane Stirling. Każda szaleńczo w nim zakochana. Każda oddałaby za niego serce.

Pasjonująca powieść o poplątanych ścieżkach miłości, płomiennych namiętnościach, salonowych plotkach i uczuciach, które nie dają o sobie zapomnieć".

[Powyższy opis pochodzi od wydawcy]