W poniedziałek 23 września 2019 r. w Bibliotece dla Dzieci Nr 64 odbyło się spotkanie autorskie Karoliny Lijklema z dziećmi ze Szkoły Podstawowej nr 14 w Warszawie oraz ich wychowawcami.

Karolina Lijklema to autorka i ilustratorka książek edukacyjnych dla dzieci i młodzieży. W swoim dorobku ma projekty książkowe realizowane dla instytucji takich jak: Sejm RP („Opowiesz nam o Sejmie?”), Centralny Zarząd Służby Więziennej („Co jest za murem?”), Tramwaje Warszawskie („Nasz warszawski tramwaj”), Metro warszawskie („Przyjadę metrem!”).

Wiele książek Pani Karolina napisała i zaprojektowała do nich okładki wspólnie z mężem Hansem Lijklema − holenderskim autorem i grafikiem projektantem. Tym razem na zorganizowanym w bibliotece spotkaniu Pani Lijklema opowiadała o historii metra warszawskiego. Podczas prelekcji dzieci mogły również usłyszeć fragmenty nowej książki "Przyjadę metrem!".

Jednak, największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty, na których nasi młodzi czytelnicy wykonali prace plastyczne dotyczące metra oraz układali i kolorowali poszczególne stacje. Wiele radości dostarczyło odgrywanie rozmaitych scenek w metrze, np. kasowanie biletów. Pisarka przeprowadziła również konkurs z nagrodami, którego tematyka dotyczyła metra. Następnie przyszedł czas na wspólne zdjęcie, autografy, dedykacje książkowe i indywidualne rozmowy z autorką.

Dziękujemy Pani Karolinie Lijklema za ciekawą opowieść i wiele inspiracji, a wszystkim uczestnikom za obecność.