Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus serdecznie zaprasza do Czytelni nr XIX na wystawę "Ukryte Pejzaże Drzew" Elżbiety Wichrowskiej-Janikowskiej.

Urodzona w Warszawie. Z zawodu prawnik - obecnie na emeryturze, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka, fotografka – amatorka, akwarelistka i pastelistka. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Plastyków. Opublikowała wiele książek, artykułów i komentarzy z zakresu swojej specjalności zawodowej. Podróżuje od ponad trzydziestu lat. Zwiedziła prawie całą Europę - od koła podbiegunowego po Wyspy Kanaryjskie oraz wiele krajów w innych częściach świata.
Była w Indiach, Chinach, Nepalu, Wietnamie, Laosie, Kambodży, Indonezji, Peru, Ekwadorze i na Galapagos, Chile, Boliwii, Argentynie, Meksyku, Gwatemali, Algierii. Jej pasją jest podglądanie codziennego życia mieszkańców zwiedzanych krajów, odwiedzanie nieznanych lub mało znanych miejsc, podziwianie cudów przyrody i dzieł człowieka. Tematy te znajdują odzwierciedlenie w jej akwarelach i pastelach. Namiętnie jeździ na nartach biegowych i uprawia piesze wędrówki. Kocha góry. Organizuje slajdowiska w trakcie których opowiada o swoich podróżach i promuje napisane przez siebie książki.

W 2018 r. ukazała się jej książka Nepal, moje wędrówki, rezultat czterech pobytów w Nepalu połączonych z  trekkingami w Himalajach, a w 2020 r. książka zawierająca opis dwóch podróży do Peru pt. Peru, costa sierra y selva. Obie książki nagrane zostały przez Stowarzyszenie Pomocy Osobom Niepełnosprawnym Larix. Na wydanie oczekują książki pt. Tam gdzie Biała Pustynia, Boliwia oraz Podróż do świata Majów.

Serdecznie zapraszamy!