Na zdjęciu w plenerze siedzą ludzie na krzesłach, w odstępach od siebie i rozmawiają w kole. W sumie 9 osób. Pogoda słoneczna, zielono.

16 czerwca, odbyło się kolejne spotkanie DKK Oddziału „Czechowice” w plenerze, na trawniku, przed wejściem do biblioteki. Liczne grono czytelniczek i czytelników dyskutowało o dwóch powieściach Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego: „Kwiat wiśni i czerwona fasola” Duriana Sukegawy oraz „A gdyby tak ze świata zniknęły koty” Kawamury Genkiego.

Oba tytuły zostały bardzo ciepło przyjęte przez uczestniczki i uczestników DKK, a dyskusja toczyła się wokół występujących w powieściach motywów. Niewiele wiemy na temat kultury azjatyckiej, dlatego wszyscy z zaciekawieniem przeczytali opowieści o współczesnych mieszkańcach Japonii. Mimo różnic kulturowych łączy nas uniwersalna tematyka egzystencjalna, poruszana w obu powieściach. Czytelniczki i czytelnicy mieli niedosyt azjatyckiej literatury i prosili o kolejne tytuły z Serii z Żurawiem Wydawnictwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.