Biblioteka Cyfrowa – Jeszcze Szersza Oferta!
Z radością informujemy, że od tego roku nasza Biblioteka Cyfrowa oferuje swoim czytelnikom jeszcze szerszą i ciekawszą ofertę kodów na książki elektroniczne. Czytelnicy mogą korzystać z platform online, które zapewniają dostęp do e-booków, audiobooków, synchrobooksów, podcastów, kursów video, seriali audio i e-prasy.
Nowości w ofercie 2025
- Biblio – nowa platforma
- Empik Go – liczba książek do wypożyczenia nie jest już ograniczona
Każdy czytelnik może otrzymać kod dostępu do jednej z poniższych platform. Kody zostały zakupione z czterech źródeł finansowania:
- Empik Go – sfinansowane przez MKiDN oraz Budżet Obywatelski,
- Legimi – dostępne dzięki Budżetowi Obywatelskiemu,
- IBUK LIBRA – sfinansowane przez MKiDN,
- Nowość: BIBLIO ebookpoint – zakupione z Budżetu Obywatelskiego.
Ogólne zasady korzystania z Biblioteki Cyfrowej
- Możliwość korzystania z Biblioteki Cyfrowej mają wyłącznie Czytelnicy, którzy ukończyli 13. rok życia, posiadający ważną kartę biblioteczną oraz mający uregulowane należności i zobowiązania wobec Biblioteki.
- Liczba kodów jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń we wszystkich placówkach bibliotecznych.
- Każdy Czytelnik może otrzymać: 1 kod w miesiącu do Empik Go lub Legimi lub BIBLIO ebookpoint oraz 1 kod do IBUK LIBRA – ważny cały rok.
- Kody są wydawane 1. dnia roboczego każdego miesiąca. Kod ważny jest 30 dni od daty aktywacji (nie dotyczy IBUK LIBRA) i musi zostać aktywowany w miesiącu swojej ważności – najpóźniej ostatniego dnia danego miesiąca, w przeciwnym wypadku kod wygasa.
- Osoby zamawiające kod pocztą elektroniczną na wybrany miesiąc, mogą tego dokonać tylko ostatniego dnia poprzedniego miesiąca. E-maile z innymi datami nie będą brane pod uwagę.
- Kod do IBUK LIBRA można pobrać w dowolnym momencie.
- Biblioteka nie daje gwarancji, że ci sami Czytelnicy będą co miesiąc otrzymywać kolejne kody.
- Na wszystkich platformach należy założyć swoje konto.
- Aktywacja dostępu do platformy audiobook.pl oraz do e-prasy możliwa jest w dowolnym momencie.
Jak aktywować dostęp:
BIBLIO ebookpoint – NOWOŚĆ
- Wejdź na biblio.ebookpoint.pl
- Utwórz konto
- Zaloguj się za pomocą kodu otrzymanego od naszej Biblioteki
- Wybierz interesujące Cię publikacje i rozpocznij czytanie, słuchanie lub oglądanie
BIBLIO ebookpoint to nowoczesna, internetowa czytelnia, która otwiera drzwi do setek tytułów literatury pięknej i specjalistycznej, w tym najnowszych bestsellerów. To jednak nie tylko książki – teraz oferujemy także szkolenia i kursy wideo, które pozwalają zdobywać nową wiedzę i rozwijać umiejętności w wygodny sposób. Platforma jest intuicyjna i niezwykle prosta w obsłudze, dzięki czemu każdy użytkownik może w pełni korzystać z jej zasobów.
Empik Go – Teraz nieograniczona liczba tytułów
- Wejdź na empik.com/biblioteki/kod
- Wprowadź otrzymany kod
- Zaloguj się lub utwórz konto na empik.com
- Pobierz aplikację „Empik Go” na iOS lub Android
Kod do Empik Go daje dostęp do dowolnych audiobooków lub e-booków miesięcznie z pełnego katalogu 130 000 tytułów.
Legimi
- Wejdź na legimi.pl/mazowieckie
- Wprowadź otrzymany kod
- Utwórz konto
- Pobierz bezpłatną aplikację Legimi na swoje urządzenie
Platforma ta oferuje możliwość wypożyczania e-booków, które można czytać na komputerze, smartfonie, tablecie lub czytniku. Czytelnicy biblioteki mają dostęp do 192 000 e-booków i 75 000 audiobooków. Legimi można również korzystać na czytnikach Kindle. Czytelnik instaluje aplikację Legimi na Kindle na komputerze, pobierając ją z www.legimi.pl/pobierz-legimi i postępuje zgodnie z instrukcjami na stronie.
Ibuk Libra
- Wejdź na libra.ibuk.pl
- Utwórz konto
- Zaloguj się
- Wprowadź kod PIN logowania
Ibuk Libra to czytelnia online, z której można korzystać na tablecie, komputerze stacjonarnym lub laptopie. Szybki tryb podglądu książki jest również dostępny na smartfonach. Platforma została stworzona z inicjatywy Wydawnictwa Naukowego PWN. Działa nieprzerwanie od 2008 roku, zapewniając dostęp do stale powiększającej się bazy legalnych i wiarygodnych źródeł. Platforma obejmuje elektroniczne publikacje naukowe i specjalistyczne, podręczniki akademickie, monografie oraz materiały edukacyjne (słowniki, encyklopedie itp.) z portfolio Grupy PWN S.A., działającej na polskim rynku.
Audiobook.pl
- Wejdź na audiobook.pl
- Wybierz zakładkę „wypożycz audiobooki” (jeśli korzystasz z komputera)
- Pobierz aplikację (jeśli korzystasz z urządzenia mobilnego)
Dalsze kroki dla wszystkich urządzeń są takie same:
- Zaloguj się na jeden z trzech sposobów
- Wybierz „rejestracja biblioteczna” w menu
- Wybierz naszą Bibliotekę z listy i uzupełnij wymagane dane
- Oczekuj na weryfikację – weryfikacja jest wykonywana przez bibliotekarza w dni robocze
- Po weryfikacji zaloguj się do swojego konta
Audiobook.pl to platforma, na której znajdziesz wybór tytułów z różnych kategorii. Wypożyczone audiobooki można odsłuchać w aplikacji mobilnej i na dowolnym urządzeniu z zainstalowaną przeglądarką internetową i dostępem do internetu.
E-prasa – Teraz szersza oferta
- Wejdź na warszawa-ursus.sowa.pl
- Kliknij ikonę e-prasa
- Zaloguj się do swojego konta czytelniczego
E-prasa dostępna za pośrednictwem katalogu online Sowa i pozwala na wypożyczanie elektronicznych wydań gazet, miesięczników i innych periodyków, w tym także prasy w językach obcych. Dostęp do e-prasa jest możliwy za pośrednictwem przeglądarki internetowej i nie wymaga instalowania oprogramowania na komputerze. Wystarczy dostęp do sieci WWW, a można przeglądać wybrane egzemplarze prasy z dowolnego komputera, smartfona lub tabletu. Platforma jest przyjazna dla urządzeń mobilnych i dostosowuje się do rozmiaru ekranu urządzenia. Aplikacja wyposażona jest w wyszukiwarkę, a tytuły prasowe są zbierane w odpowiednich kategoriach. Zachęcamy mieszkańców Ursusa do korzystania z Biblioteki Cyfrowej, która znajduje się w Bibliotece Publicznej im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy.
AKTUALNOŚCI - "Biblioteka Cyfrowa"