Biorąc pod uwagę różne specjalne potrzeby naszych Czytelników, przygotowaliśmy podstronę Biblioteka Dostępna, na której informacje o naszej Bibliotece pokazane są w języku migowym i zapisane w postaci tekstu ETR, czyli łatwego do czytania i zrozumienia.

Na stronie znajduje się szczegółowa oferta Biblioteki uwzględniająca potrzeby osób z dysfunkcjami wzroku i słuchu. Zamieszczone tutaj książki (w plikach .pdf) uczą wrażliwości i empatii, szczególnie w stosunku do osób z niepełnosprawnościami. Książki, udostępnione Bibliotece przez Fundację Edukacji Nowoczesnej, zostały przygotowane w odpowiednim formacie dla osób niedowidzących i niewidomych.

Uruchomiliśmy również linkowisko, gdzie publikujemy ciekawe zbiory z zakresu kultury, w tym filmy i spektakle z napisami i audiodeskrypcjami. Mamy nadzieję rozwijać ten dział razem z Państwem, dlatego prosimy o nadsyłanie wszelkich wskazówek, sugestii i linków, które uważacie Państwo za wartościowe w kontekście ich dostępności i atrakcyjności i którymi chcecie się Państwo podzielić z innymi Czytelnikami.

Na tej stronie umieszczone jest także przekierowanie do Deklaracji Dostępności, gdzie znajdują się szczegółowe informacje na temat dostępności cyfrowej, architektonicznej w Bibliotece oraz podany jest do Państwa dyspozycji kontakt (nr telefonu i adres mailowy) do koordynatora ds. dostępności w Bibliotece – p. Kingi Niżewskiej.