czternaście osób w czerwonych koszulkach stoi przed zielonymi namiotami

26 czerwca 2022 r. miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – piknik Czerwiec ’76. W programie całego przedsięwzięcia były gry rekonstrukcyjne, wystawy wyjątkowych samochodów, spotkania z ciekawymi ludźmi, liczne zabawy i animacje oraz koncerty.

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Ursus na swoim stoisku również przygotowała mnóstwo atrakcji dla dzieci i dorosłych – w tym zabawę z nagrodami „Zapuść korzenie w Ursusie”. Uczestnicy gry mogli wykazać się swoją wiedzą na temat Biblioteki oraz sportowej historii Dzielnicy Ursus w specjalnie przygotowanych quizach, a także pokazać swoje artystyczne umiejętności w strefie plastycznej. Dla spragnionych ruchu przygotowano kilka gier na świeżym powietrzu i specjalny tor przeszkód dla młodszych fanów rekreacji pod chmurką. Nie zabrakło materiałów promocyjnych i informacyjnych. Każdy odwiedzający stoisko mógł zapoznać się z wakacyjną ofertą biblioteki, przejrzeć katalog gier i zabawek, które można wypożyczyć oraz porozmawiać z bibliotekarzami – nie tylko o literaturze.

Bardzo ważnym punktem obecności Biblioteki na pikniku było wręczenie nagród laureatom Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Słoneczna Zakładka 2022” pt. “Świat w literaturze Marii Konopnickiej / Perception of the world in the works of Maria Konopnicka”. Na scenie zwycięzców nagradzali – pan Kazimierz Sternik, Zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, pani Lidia Romanowska, Zastępca Dyrektora Biblioteki Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy oraz pani Alicja Gnatowska z Early Stage angielski dla dzieci i młodzieży (filie w Ursusie). Przyznano 26 nagród głównych oraz 12 wyróżnień. Poziom artystyczny był wysoki i bardzo wyrównany. Autorzy prac wykazali się dużą pomysłowością w ujęciu tematu oraz różnorodnością zastosowanych technik. Wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnej edycji.

Piknik przebiegł w miłej atmosferze, humory oraz pogoda dopisały. Na kolejnych wydarzeniach plenerowych będzie się można z nami spotkać we wrześniu. Już teraz serdecznie na nie zapraszamy!