10 października o godz. 10.00 zapraszamy do Domu Kultury “Miś” na debatę pt. “Jakie korzyści niesie ze sobą organizacja, prowadzenie oraz uczestnictwo w wolontariacie rodzinnym dla społeczności skupionych wokół instytucji i organizacji?”.

Biblioteka Publiczna im. W.J. Grabskiego m.st. Warszawy, wraz z partnerami – Domem Kultury „Miś” Ośrodka Kultury „Arsus” w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy, Niepublicznym Liceum Ogólnokształcącym Montessori w Warszawie, Stowarzyszeniem Uniwersytetu Trzeciego Wieku im. Prezydenta Stanisława Wojciechowskiego w Ursusie, realizuje projekt „Idziemy w miasto, rodzinnie!”, dofinansowany w ramach warszawskich partnerstw dla wolontariatu w projekcie „Ochotnicy warszawscy”.

W ramach tego zadania zaplanowaliśmy debatę nt. wolontariatu rodzinnego w instytucjach kultury oraz organizacjach pozarządowych pt. „Jakie korzyści niesie ze sobą organizacja, prowadzenie oraz uczestnictwo w wolontariacie rodzinnym dla społeczności skupionych wokół instytucji i organizacji?”.

Dyskurs będzie miał charakter otwarty. Chcemy umożliwić dialog pomiędzy organizatorami wolontariatu, a środowiskami z nim związanymi, jak rodzice, nauczyciele, wolontariusze. Zależy nam na tym, aby spróbować odnaleźć odpowiedź na zadane w tytule pytanie i określić zmiany, jakie zachodzą w organizacjach, instytucjach, wolontariuszach.

Informacje i zapisy: wolontariat@bpursus.waw.pl, tel. 22 992 43 00 w. 2

rysunki rąk trzymających serce, kwiatek i prezent