8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarzy i Bibliotek. Święto, które zostało zainicjowane w 1985 roku przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, i które przypomina nam o tym, jak ważny jest powszechny dostęp do książek.

W związku z tym wyjątkowym dniem, co roku organizowana jest uroczysta, biblioteczna gala. Mimo trudności spowodowanych pandemią Dyrekcja Biblioteki
Publicznej w Dzielnicy Ursus postanowiła jednak docenić swoich pracowników i 6 maja przygotowała słodką niespodziankę, w każdej z placówek - w postaci tortu.
Ponadto, jedną z filii odwiedził Burmistrz Dzielnicy - Kazimierz Sternik, który podziękował bibliotekarzom za ich działania na rzecz kultury w tym trudnym czasie.
Dyrektor Biblioteki Agnieszka Proszowska oraz zastępca Lidia Romanowska tego dnia odwiedziły każdą z placówek, aby wręczyć osobiście kwiaty oraz podziękowania za pracę wykonaną na rzecz Biblioteki.

Wiadomo jednak, że najlepszym prezentem dla bibliotekarza są uśmiechnięci i zadowoleni Czytelnicy, dzięki którym spełniają swoją misję promowania czytelnictwa i literatury.