We wtorek 9 maja w Filii „Niedźwiadek” odbyło się spotkanie DKK.  Tym razem klubowicze dyskutowali na temat książki „Dziewczyna z daleka” Magdaleny Knedler.

Magdalena Knedler to autorka powieści obyczajowych („Pan Darcy nie żyje” „Winda”, „Klamki i dzwonki”, „Łączniczka” oraz kryminalnego cyklu „Nic oprócz strachu”, „Nic oprócz milczenia”), recenzentka i redaktorka – tym razem przygotowała powieść z wielką historią w tle. Ci, którzy przeczytali całość byli zachwyceni książką.

Akcja powieści rozgrywa się dwutorowo – współcześnie i w czasie II Wojny Światowej. „Dziewczyna z daleka” to piękna opowieść o miłości, zemście i wojnie. Wszystkie te wątki spina postać bohaterki Nataszy Silsterwitz. Poznajemy ją jako oziębłą staruszkę, raczej mało lubianą przez wielu nazywaną Niemrą. Czy jednak zawsze taka była? Jakie tajemnice skrywa i co ją spotkało? Powieść budzi wiele emocji i nie pozwala oderwać się choć na chwilę.

Zapraszamy na kolejne spotkanie, które odbędzie się 30 maja, tematem dyskusji będą książki: „Kobieta w fioletowej spódnicy” Natsuko Imamury i „Gęsiego: z miasta na wieś” Marcina Wójcika. Zapraszamy.

Ewa Furmanik

koordynatorka DKK “Niedźwiadek”.

Osiem osób siedzących przy stole. Na stole książki, kubki, ciastka, butelki z wodą, termos, talerzyki. Na półkach w koło stołu stoją książki.