portret uśmiechniętego mężczyzny

Spotkanie autorskie z Markiem Łuszczyną

W ramach Tygodnia Bibliotek – „Świata w jednym miejscu”, kreowanego przez silne kobiety, patronki roku 2022, serdecznie zapraszamy na spotkanie autorskie z charyzmatycznym dziennikarzem, reporterem i pisarzem Markiem Łuszczyną. Każda z jego pozycji napisana na podstawie faktów, wzbudza w Czytelniku dużo emocji, kontrowersji i nie pozostawia obojętnym na przeczytane wątki. Zachęcamy do zapoznania się z głośnymi pozycjami autora: „Zimne Polki, które nazwano zbrodniarkami”, „Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne”, „Igły. Polskie agentki, które zmieniły historię” a najnowsza książka nosi tytuł „Nocni myśliwi. Jak Polacy zorganizowali najsłynniejszą ucieczkę z nazistowskiego obozu”.

Marek Łuszczyna –  (ur. 1980 w Warszawie) – polski dziennikarz, reporter, pisarz. Pracował, m.in. dla „Dużego Formatu”, radiowej Trójki, „Życia Warszawy”, magazynów Press, Bluszcz i „Chimera”. Jest absolwentem dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim.

W 2004 roku znalazł się wśród laureatów Ogólnonarodowego Konkursu na Opowiadanie zorganizowanego przez tygodnik Polityka. Zwyciężył również w konkursie na reportera ogłoszonym przez „Duży Format” oraz zdobył wyróżnienie na 7. Międzynarodowym festiwalu Opowiadania.

W 2017 roku ukazała się najgłośniejsza książka autora, pt. „Mała zbrodnia. Polskie obozy koncentracyjne” (Znak Horyzont). W 2017 roku autor za ten reportaż był nominowany do Nagrody Newsweeka im. Teresy Torańskiej. W 2018 r. Łuszczyna został jednym z pięciu finalistów Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki.

Kiedy: 11.05.2022 r. godz. 18:00

Gdzie: Filia “Niedźwiadek”, ul. Keniga 14

Przejdź do góry