pokolorowane kamienie
Drodzy Czytelnicy i Przyjaciele naszej Biblioteki!
W Wasze ręce oddajemy naszą najnowszą, wesołą zabawę #kamykibpursus. Pamiętajcie, że wpisując ten hasztag, zawsze traficie na treści, związane z naszą zabawą.
#kamykibpursus to propozycja na wspólną wycieczkę, spacer, wyprawę. Jest odpowiednia dla osób w każdym wieku – od najmłodszych do najstarszych członków Rodziny. Zabawa wymaga spostrzegawczości i… odrobiny zaangażowania.
Polega ona na:
  1. Wyjściu z domu
  2. Wypatrzeniu pomalowanego, kolorowego, specjalnego kamyka (będzie ich przybywać.
  3. Wejściu na profil Biblioteki Publicznej w Ursusie na Facebooku i przeczytaniu opisu znalezionego kamiennego bohatera. Każdy z nich ma swój numer więc łatwo odnaleźć opis.
  4. Wykonaniu „zadania” zawartego w opisie danego kamyka.
  5. Zrobieniu zdjęcia – według podanego opisu.
  6. Wrzuceniu zdjęcia na specjalnie założoną grupę na Facebooku „KAMYKI BP URSUS” lub wysłaniu go mailem na adres: promocja@bpursus.waw.pl.
  7. Odłożeniu kamyka w zupełnie inne miejsce. Nie musi być na terenie Ursusa.
  8. Jeśli chcecie, dajcie nam znać, w jakich okolicach go zostawiliście, będzie nam łatwiej dawać wskazówki innym graczom.
Uwaga: Możecie też dołączyć do twórców naszych kamyków. Wymyślcie Waszego własnego „bohatera” i opis zadania z nim związanego, a następnie skontaktujcie się z nami – podpowiemy, jak właściwie go oznakować i zabezpieczyć.
Życzymy Wam wielu powodów do uśmiechu i radości podczas zabawy oraz udanych, kamykowych „łowów”. Wierzymy, że zachęciliśmy Was nie tylko do wyjścia na spacer ale również do ciekawej podróży w świecie literatury. Każda wymieniona w opisach kamyków pozycja książkowa jest dostępna w naszej Bibliotece. Zatem: Do dzieła!