5 stycznia 2021 r. odbyło się pierwsze w nowym roku 2021 spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Przyczynkiem do dyskusji były dwie książki.

„Czas porzucenia” Eleny Ferrante – to powieść jednowątkowa, skupiająca się na niezwykle szczegółowym opisie stanu emocjonalnego głównej bohaterki Olgi – matki dwójki dzieci, niespełnionej zawodowo, zdradzonej i porzuconej przez męża. Warto tutaj wspomnieć, że to właśnie Ferrante czytelniczki na całym świecie zawdzięczają bestsellerową serię pt. „Genialna przyjaciółka”, która stała się międzynarodowym hitem.

Druga omawiana książka, to „Z kim tak ci będzie źle jak ze mną?” Remigiusza Grzeli. Słowa piosenki Wojciecha Młynarskiego posłużyły autorowi jako tytuł książki o Kalinie Jędrusik i Stanisławie Dygacie. Jest to wielowymiarowa opowieść, niezwykle ciekawa, choć trochę chaotyczna, o pięknej lecz niszczycielskiej miłości. Byli dla siebie stworzeni i byli dla siebie przekleństwem. Nazywani „Królami życia”. Ona – aktorka, prowokowała władze swą wolnością i seksualnością, On – pisarz, sporo od niej starszy, wiódł podwójne życie, nie licząc z nikim.

Analizując problemy i rozterki bohaterów klubowicze doszli do wniosku, że choć są one odległe w czasie, to pozostają nadal aktualne.