Czy wiecie, ile lat może mieć kobieta w wieku “trolejbusowym”?, co oznacza określenie kulinarne “inwalida”? Czy wiedzieliście, że opakowanie czekolady “Jedynej” zaprojektowała Zofia Stryjeńska?
Nasi Seniorzy to wiedzieli, a młodsi wolontariusze z zapartym tchem słuchali wszystkich arcyciekawych i przezabawnie podanych historii o dawnej Warszawie.
Połączone siły naszego wolontariatu oraz: Dom Kultury Miś, TUTW w Ursusie, Liceum Montessori, Gimnazjum Montessori w pierwszym etapie projektu “Idziemy w miasto, rodzinnie”, realizowanego w ramach dofinansowania partnerstw dla wolontariatu 2023, w projekcie “Ochotnicy warszawscy” ruszyły “na podbój” Dzielnicy Praga, miejsca szczególnego pod względem życia w niewielkich wspólnotach. W tym etapie postawiliśmy na integrację naszych wolontariuszy, reprezentujących różne grupy wiekowe, doświadczenia i poglądy. W blisko czterdziestoosobowej grupie uczestników wycieczki znaleźli się zarówno młodzi wolontariusze, jak również seniorzy i rodzice oraz młodsze dzieci. Zakładaliśmy rozmaite scenariusze ale formuła wycieczki oraz ogromna charyzma przewodnika, sprawiły, że już w pierwszych minutach wspólnej podróży, na twarzach “wycieczkowiczów” pojawił się szeroki uśmiech i zainteresowanie dalszym jej przebiegiem.
Mamy nadzieję, że zamysł integracji międzypokoleniowej i rodzinnej został zrealizowany 🙂
A my już przygotowujemy się do etapu drugiego – debaty nt. korzyści, które niesie ze sobą organizacja, prowadzenie i uczestnictwo w wolontariacie rodzinnym.
Dziękujemy wszystkim uczestnikom za dobrą energię i uśmiech 🙂
kolorowe zdjęcia ludzi na wycieczce oraz rysunki rąk i drobne elementy graficzne