O książce „Jedyna z archipelagu” Kristin Hannah rozmawialiśmy 24 października 2023 r. podczas spotkania DKK w Filii „Niedźwiadek.

„Jedyna z archipelagu” to poruszająca historia o rodzinnych relacjach, w których Nora Bridge – felietonistka i prezenterka radiowa, odnosząca sukcesy, ciesząca się pieniędzmi i sławą – w życiu osobistym ponosi porażkę, którą skrzętnie ukrywa przed światem. Brzemię jakie dźwiga wiąże się z tym, że kilka lat wcześniej odeszła od męża i dzieci, w konsekwencji czego młodsza córka nie potrafi wybaczyć jej porzucenia, nienawidzi jej i wini za osobiste nieszczęścia. Pewnego dnia Nora staje się bohaterką głośnego skandalu, a córka znajduje okazję, aby się na niej zemścić. Otrzymuje propozycję napisania książki, w której chce ujawnić światu całą ciemną stronę swojej matki, dotychczas ubóstwianej przez wszystkich i uznawanej za ikonę przyzwoitości.

Czy głównej bohaterce “Jedynej z archipelagu” uda się naprawić relacje z córkami? Jakie tajemnice ukrywa Nora i co było prawdziwą przyczyną jej odejścia od męża? Po odpowiedzi na te i inne pytania zapraszamy lektury, niezwykle ciekawej i pełnej głębokich emocji.

Koordynator DKK Filii “Niedźwiadek”

Ewa Furmanik