logo Biblioteki i DKK

Jubileusz DKK w Filii „Skorosze”

W tym roku mija 10 lat od pierwszego spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki w Filii „Skorosze”. Z tej okazji 16 lutego odbyło się jubileuszowe spotkanie, które swoją obecnością zaszczycili: zastępca Burmistrza Dzielnicy Ursus pan Kazimierz Sternik, pani Dyrektor BP w Ursusie Agnieszka Proszowska, zastępca Dyrektora pani Lidia Romanowska oraz pan Mariusz Pięta właściciel firmy klubu FitnessMed (jeden ze sponsorów). Obecni byli również kierownicy placówek, moderatorzy DKK w Ursusie oraz klubowicze DKK w Filii „Skorosze”.

W imieniu Zarządu Dzielnicy Ursus pan Burmistrz K. Sternik złożył na ręce obecnej koordynatorki DKK „Skorosze” pani Marty Prządki wyrazy wdzięczności za aktywną działalność DKK w Filii „Skorosze” oraz zaangażowanie i życzliwe podejście do Czytelników. Poprzednimi moderatorkami klubu były pani Sylwia Zuzelska oraz pani Joanna Kosińska, które z rąk obu Pań Dyrektor Biblioteki,  także otrzymały podziękowania za 10 – letnią pracę włożoną w promocję czytelnictwa oraz organizowanie ciekawych dyskusji i spotkań autorskich.

Podczas jubileuszowej prezentacji, oglądając archiwalne zdjęcia, uczestnicy wspominali spotkania sprzed lat. Wśród klubowiczek odbył się także ranking omawianych książek. Na pierwszym miejscu znalazła się powieść Seni Glaister „Pan Doubler zaczyna od nowa”.

Dla uczczenia tego święta, z inicjatywy czytelniczek i w myśl zasadzie „pisać każdy może….” powstała publikacja pt. „Opowieści z DKK”. Nie jest to książka stworzona przez zawodowych pisarzy. Jednak tym, co spaja te teksty, jest ogromna szczerość i pasja czytania. W wydanych opowiadaniach klubowiczki dzielą się swoimi wspomnieniami dotyczącymi uczestnictwa w Dyskusyjnym Klubie Książki, przeżyciami związanymi ze światem książek oraz tym jak te spotkania zmieniały je, ich życie i otoczenie. Publikację z inicjatywy naszej klubowiczki, pani Moniki Cieślak, wydał HRservices.

Serdecznie dziękujemy wszystkim sponsorom (EBEJOT, FitnessMED, Blistex, HRservices) za pamiątkowe prezenty.

Jubileuszowe spotkanie uświetnił znakomity koncert muzyka i wokalisty Marcina Stycznia, po którym wszyscy goście mogli delektować się pysznym jubileuszowym tortem.