Drogie Dzieci i Szanowni Rodzice

W dniach od 2 do 20 listopada przygotowaliśmy dla Was konkurs mikołajkowy pt. „Ursusiaki na tropie makowca”. Nagrodą główną będzie przejazd dorożką z Mikołajem ulicami Ursusa 2.12.2023 r.

Konkurs „Ursusiaki na tropie makowca” nawiązuje do twórczości znamienitej polskiej poetki i prozaiczki Danuty Wawiłow, której wiersze wpisały się w kanon klasyki i literatury dziecięcej.

W jej twórczości, wśród najpiękniejszych bajek i wierszy dla dzieci znalazły się m.in. “Rupaki”, “Wędrówka”, “Bajka o stu królach Lulach”, “Strasznie ważna rzecz”, “Trójkątna Karolina”, “Szybko!”.

Wiersze Danuty Wawiłow, często pełne żywiołowych postaci, ciepła, mądrości, ale i dowcipu, zostały docenione i nagrodzone za nowatorskie osiągnięcia w dziedzinie poezji, a za całokształt twórczości autorka otrzymała Nagrodę Prezesa Rady Ministrów.

W niniejszym konkursie pragniemy uczcić dorobek poetki zachęcając do swobodnej interpretacji jej bogatej twórczości. Zapraszamy dzieci w wieku od 4 do 10 lat do napisania wierszyków lub wykonywania prac plastycznych.

Szczegóły konkursu:

Regulamin

Załącznik 1

Formularz konkursowy

Zgoda na rozpowszechnianie wizerunku

mikołaj trzymający makowiec, obok stoi renifer, w tle widać choinkę i górę śnieżną