Czy zawsze szczęśliwie? Mamy wątpliwości, ale jedno jest pewne – bezdyskusyjnie warto. Mowa o późnych miłościach z reportażu Agaty Romaniuk „Krótko i szczęśliwie”, który był tematem styczniowej dyskusji DKK „Skorosze”.

Autorka zgromadziła jedenaście opowieści o miłości, która przydarzyła się ich bohaterom w jesieni życia. Romaniuk diametralnie zmienia stereotypowe postrzeganie osób starszych, udowadniając, że w każdym wieku, nawet podeszłym – kiedy już niczego się nie spodziewamy i na nic nie czekamy – można spotkać miłość swojego życia. Autorka w interesujący sposób wychodzi poza materię słowną i wzbogaca tekst o obraz i dźwięk. Na końcu każdego rozdziału umieszcza zdjęcie uzupełniające, dopowiadające bieżącą historię. Dodatkowo czytelnik może posłuchać wybranych przez bohaterów utworów składających się na playlistę o tym samym tytule co książka, dostępną na Spotify.

I chociaż miłości wysłuchane i spisane przez Agatę Romaniuk mają trochę słodko-gorzki smak, to jednak przekonują, że nigdy nie jest za późno, by przeżyć tę ostatnią, może najważniejszą.

Marta Prządka

Koordynatorka DKK Filii “Skorosze”