Biblioteka zaprasza wszystkie dzieci w wieku 5-12 lat na „Lato w mieście”, które w tym roku organizowane jest pod chmurką 😊

Przedstawienia teatralne

W każdy czwartek i piątek o godzinie 11:00 zapraszamy na przedstawienia teatralne dla dzieci do lat 10. Przedstawienia odbywają się na antresoli Biblioteki Oddziału „Czechowice” i Filii „Skorosze”.

Zajęcia plastyczne i kreatywne

Biblioteka zaprasza na zajęcia z cyklu „Kreatywna biblioteka”, które w tym roku odbywają się w plenerze (obok siedziby Biblioteki).

Oddział „Czechowice”: środy – godz. 13:00 oraz w piątki – godz. 10:00
Filia „Skorosze”: wtorki - godz. 12:30
Filia „Gołąbki”: wtorki - godz. 13:30

Warsztaty rodzinne

Biblioteka przy ul. Plutonu AK „Torpedy” 47 wznawia w okresie wakacyjnym warsztaty rodzinne „Bliżej Przyrody”. Spotkania odbywają się o godzinie 18:00 w poniedziałki: 13.07, 27.07, 17.08, 24.08. Na warsztaty obowiązują zapisy. Zgłoszenia należy nadsyłać na: bdm116@bpursus.waw.pl

Filia "Skorosze" przy ul. Dzieci Warszawy 27a organizuje "Spotkania rodzinne" o godz. 18.00 w dniach: 6.07 - Bajka ukraińska "Rękawiczka" oraz 20.07 - Banzai - Japonia dla dociekliwych. Obowiązują zapisy: skorosze@bpursus.waw.pl

Rozegrana biblioteka

W Filii „Skorosze” w każdy czwartek o godz. 12:30 na dzieci czeka ogródek ze stoliczkami pełnymi gier planszowych, który przeniesie je w świat wyobraźni, pracy zespołowej i rywalizacji.

Czytelnia pod chmurką

Od poniedziałku do środy od godziny 18:00 zapraszamy do „Letniej Czytelni pod Topolą” do Eko Parku przy Filii "Gołąbki". Wśród szumu drzew czytane będą tam bajki dla najmłodszych.

Spotkania z bajkami organizowane są również w każdy poniedziałek i środę o godz. 12.30 na placu zabaw obok Filii „Skorosze”.

Zajęcia w sieci

Biblioteka zaprasza małych czytelników na zajęcia on-line. Na facebooku Biblioteki w poniedziałki i środy można wziąć udział w zajęciach kreatywnych prowadzonych przez bibliotekarkę Olgę. Każdy piątek najmłodsi czytelnicy spędzą również czas z maskotką Biblioteki – Misiem Tadkiem. To on wprowadzi małych mieszkańców Dzielnicy Ursus w świat bajek i baśni.

Biblioteka postara się zapewnić miłą atmosferę, opiekę i fachowe wsparcie w warunkach bezpieczeństwa sanitarnego.

Biblioteka zastrzega sobie prawo przełożenia lub odwołania zajęć w związku z niekorzystnymi warunkami pogodowymi.

Wszystkich uczestników wydarzeń obowiązują zasady reżimu sanitarnego zawarte w regulaminie akcji "Biblioteka pod chmurką".