napis Miejsce przyjhazne seniorom i grafika zarysowująca kontur domów aż po pałac kultury

Szanowni Czytelnicy, Drodzy Seniorzy,

Z ogromną radością i poczuciem dumy odebraliśmy 3 Certyfikaty Miejsc Przyjaznych Seniorom, przyznane Bibliotece Publicznej im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy przez Warszawską Radę Seniorów oraz Urząd m.st. Warszawy. Tym szczególnie ważnym dla Senioralnej Mapy Warszawy tytułem wyróżniono nasze placówki: Oddział „Czechowice”, Filię „Gołąbki” oraz Filię „Niedźwiadek”.

Oczywiście Nihil novi sine communi consensu ­– czyli, nie byłoby tej nagrody, gdybyście Kochani Seniorzy, nie współtworzyli razem z nami odpowiedniego klimatu w Bibliotece i nie zgłosili jej do tego prestiżowego konkursu. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za każdy oddany głos, a przyznane wyróżnienie jest dla nas motorem do jeszcze bardziej wytężonej pracy i poszukiwań kreatywnych rozwiązań angażujących obie strony. Dziękujemy Dzielnicowej Radzie Seniorów za wsparcie i życzliwość. Wszystkim Seniorom dziękujemy za zaangażowanie w różnorodne aktywności prowadzone przez Bibliotekę – od konkursów literackich, uczestnictwo w Dyskusyjnych Klubach Książki, zajęciach artystycznych, aż po kursy komputerowe.

Drodzy Seniorzy, od lat potwierdzacie znaczenie istnienia w dzielnicy instytucji kultury, jaką jest Biblioteka i krzewienia przez nią dziedzictwa narodowego. To właśnie z Seniorami najdłużej budujemy misję Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Ursus, którą jest: Wspieranie człowieka w zdobywaniu wiedzy i umiejętności jej wykorzystywania. Upowszechnianie postawy wolności i tolerancji.

6 osób pozuje do zdjęcia z dyplomami w rękach. Obok zbliżenie na dyplom