W pierwszą sobotę grudnia, na kilka dni przed swoimi imieninami, w przedświątecznym czasie, na spotkania z mieszkańcami Ursusa przyjechał Święty Mikołaj.

To już 5 rok z rzędu, kiedy ten wyjątkowy gość z Laponii odwiedził naszą dzielnicę. Na sanie było jeszcze za mało śniegu, więc Mikołaj na swój przejazd ulicami Ursusa wybrał dorożkę zaprzężoną w pięknego siwego konia. Na to jedyne i niepowtarzalne wydarzenie czekały całe rodziny.

W czasie przejazdu dorożką Mikołaj pozdrawiał przechodniów i kierowców samochodów. Ponieważ podczas swojej podróży Mikołaj zatrzymał się w kilku miejscach to była również szansa na chwilę rozmowy, uścisk dłoni, posłuchanie mikołajowych opowieści i otrzymanie prezentu. Spotkania z Mikołajem odbyły się przy: Domu Kultury „Portiernia”, Bibliotece – Filii „Gołąbki”, Domu Kultury „Miś”, Czytelni nr XIX oraz Filii „Skorosze”.

Mikołajowi oczywiście towarzyszyły Elfy, które swoimi zabawami i piosenkami wprowadzały miły i radosny nastrój.

Podczas spotkań w każdym wyznaczonym miejscu Mikołaj ogłaszał wyniki konkursu „Ursusiaki na tropie makowca” oraz wręczał nagrody za najciekawsze prace plastyczne i poetyckie. Zwycięzców konkursu, zdobywców nagrody głównej, zapraszał do swojej dorożki na przejażdżkę ulicami Ursusa. Mikołaj oczywiście docenił wszystkie dzieci, które wzięły udział w konkursie, nawet jeśli nie udało im się zająć żadnego z czołowych miejsc i obdarował je miłymi upominkami-niespodziankami. Elfy natomiast, rozdawały mikołajowe słodkości. Należy zaznaczyć, iż pomocnikami Mikołaja byli również Burmistrzowie Dzielnicy Ursus, Panowie: Bogdan Olesiński, Wiesław Krzemień i Kazimierz Sternik, którzy pomagali w rozdawaniu nagród konkursowych i prezentów.

Na zakończenie, Mikołaj podzielił się z nami swoimi wrażeniami z odwiedzin naszej dzielnicy: „Bardzo lubię tę tradycję przyjeżdżania do Ursusa. Chcę podziękować wszystkim, którzy przyszli na spotkania ze mną. Dziękuję za prace konkursowe, za rozmowy i za wspólne przejażdżki moją dorożką. To był wzruszający czas”.

Wierzymy, że wspomnienia z tego wyjątkowego dnia zostaną z mieszkańcami Ursusa, a szczególnie z dziećmi, jeszcze na długo.