28 lutego w Oddziale „Czechowice” ponownie gościliśmy autora związanego z metalem.

Tym razem gościem był Mateusz Żyła. Autor takich ważnych dla polskiego fana metalu książek jak: “Roman Kostrzewski. Głos z ciemności” oraz „Piekło i metal. Historia zespołu KAT”.

Podczas spotkania przybyli mogli wraz z autorem przebyć podróż przez dzieje legendarnego zespołu oraz jego wokalisty – Romana Kostrzewskiego, który uznawany jest za najważniejszego z przedstawicieli polskiego metalu i jednego z najbardziej rozpoznawalnych wokalistów gatunku. Duża w tym zasługa tekstów, które pisał. Inspiracje czerpał z dzieł literackich Tadeusza Micińskiego i Marka Twaina.

W książce „Piekło i metal. Historia zespołu KAT” Mateusz Żyła opisał 40 lat działalności zespołu kontrowersyjnego, ale jednocześnie uwielbianego przez fanów metalu w Polsce.

Podczas blisko dwu godzinnego spotkania autor zabrał czytelników w czasy, gdy zespół przeciwstawiał się szarej rzeczywistości PRL poprzez swoją muzykę i kontrowersyjne działania.

Dzięki licznym pytaniom od publiczności wszyscy mogli powspominać swoje przeżycia z muzyką KATa, jak również opowiedzieć o zabawnych sytuacjach związanych z występami grupy na żywo.

Zapraszamy na kolejne zabarwione muzyką spotkania.