W sobotę 7 października już od 17:00 Czytelnicy tłumnie przybywali do Filii „Niedźwiadek”. Absurd nie czytać – pod takim hasłem odbyła się Noc Bibliotek 2023. Tym razem bibliotekarze zabrali czytelników do świata bajek Walta Disneya.

Na gości czekało dużo atrakcji i wyzwań. Pięknie przyozdobiona Biblioteka została podzielona na kilka bajkowych krain. W każdej z nich czytelnicy mieli ciekawe zadanie do wykonania. W „Nibylandii” należało odgadnąć z jakiej bajki pochodzą bohaterowie przedstawieni na obrazkach i połączyć ich w pary. W „Stumilowym Lesie” można było ozdobić maski, między innymi: Kaczora Donalda, Myszki Mickey, Kubusia Puchatka, czy Tygryska. „Podwodny Świat”, to kraina, w której mali i duzi czytelnicy robili sobie zdjęcia w fotoramce „Myszka Mickey” oraz z bibliotekarzami przebranymi za różne disnejowskie postacie. „Po Drugiej Stronie Lustra” była niezła łamigłówka do rozwiązania. Najpierw grano tam w znanego „wisielca” aby odgadnąć tytuł książki, którą później trzeba było odnaleźć na bibliotecznych regałach. W środku książki znajdowały się instrukcje potrzebne do odkodowania hasła, które pozwalało przejść dalej.

Po przejściu wszystkich krain czytelnicy losowali ciekawe nagrody. Można było również posilić się małym co nieco w strefie bufetowej, zrelaksować się oglądając fragmenty bajek Disneya, czy zanucić znane muzyczne bajkowe hity. Atrakcją było również odgadywanie tego, za jakie postacie byli przebrani bibliotekarze.

Przez całą Noc Bibliotek można było oczywiście pożyczyć coś ciekawego do poczytania, obejrzenia lub posłuchania. Był to też czas na rozmowy o kulturze.

A tak o tym wyjątkowym wydarzeniu mówią sami czytelnicy:

„Noc Bibliotek bardzo nam się podobała. To już nasza czwarta lub trzecia edycja. Świetnie się bawiliśmy. Na co dzień korzystamy z oferty wszystkich placówek Biblioteki w Ursusie”. – mówi Pan Jarosław – tata Grety i Bernarda.

Bernard dodaje: „Było fajnie. Wygrałem kubeczek, długopisy i piórnik”.

„Ja też wygrałam piórnik”. – mówi Greta.

„Na Nocy Bibliotek jestem pierwszy raz. Bardzo mi się podobało. Dostałem nagrodę – kubeczek na różne skarby. Najbardziej podobały mi się zagadki „Po Drugiej Stronie Lustra.” – dowiadujemy się od Łukasza.

Bardzo dziękujemy Czytelnikom za tak liczną obecność i znakomitą zabawę.