Drodzy Czytelnicy,

Miło nam poinformować, że z dniem 27.02.2023 r. nową kierowniczką Filii „Gołąbki”, Biblioteki Publicznej im. W. J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy została pani Marta Kubacka-Wróbel.

Pani Marta przez 10 lat pracowała w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Białołęka m.st. Warszawy jako instruktor zajęć biologii. Natomiast od 4 lat pracuje w Bibliotece Publicznej w Dzielnicy Ursus, gdzie stara się wśród małych czytelników szerzyć wiedzę przyrodniczą podczas spotkań tematycznych, lekcji bibliotecznych i warsztatów rodzinnych. W Oddziale „Czechowice” prowadziła zajęcia dla dzieci „Zielona biblioteka”, plenerowe warsztaty rodzinne „Bliżej przyrody” oraz warsztaty „Wokół Roku Botaniki i Marii Konopnickiej” objęte patronatem Polskiego Towarzystwa Botanicznego.

Nowa kierowniczka Filii „Gołąbki” ukończyła studia magisterskie Biologii Stosowanej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu z przygotowaniem pedagogicznym oraz Podyplomowe Studia Bibliotekoznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Posiada doświadczenie zarówno w pracy terenowej przyrodnika, jak i dydaktyka w Ogrodzie Zoologicznym.

Wykorzystując dotychczasowe doświadczenie, Pani Marta chciałaby swoimi działaniami zainteresować nie tylko Czytelników Gołąbek, ale także wyjść naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Szamot (nowego osiedla na pofabrycznych terenach ZM „Ursus”). Realizując statutowe zadania Biblioteki będzie dążyć do utworzenia jednej zintegrowanej społeczności lokalnej.

Pani Marta Kubacka-Wróbel planuje, wraz z zespołem, wprowadzić swój autorski projekt „Literackie ekoinspiracje”, który wygrał konkurs i uzyskał finansowanie z Funduszu Edukacji Kulturalnej 2023. Projekt będzie realizowany od kwietnia do listopada 2023 r. w Filii „Gołąbki” oraz w pobliskim Eco Parku. W jego zakresie odbędzie się 6 rodzinnych spotkań warsztatowych oraz 3 spotkania autorskie z twórcami książek przyrodniczych i popularno-naukowych dla dzieci. W zamierzeniach kierowniczki jest również dalsze kontynuowanie oraz rozwijanie współpracy z okolicznymi żłobkami, przedszkolami i szkołami.

 

4 kobiety, jedna z nich trzyma bukiet kwiatów