książki rozłożone na stole

Dnia 20.04.2021 roku spotkanie DKK w Filii „Niedźwiadek” odbyło się ponownie online ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Mimo takiej wirtualnej formy obecności każdy miał okazję podzielić się swoimi spostrzeżeniami i wrażeniami po przeczytaniu książki Lucindy Riley, (znanej w Polsce przede wszystkim z serii „Siedem sióstr”), pod tytułem „Dziewczyna z Neapolu”.

Powieść przenosi nas w świat największych artystycznych wzruszeń – świat opery i magiczny świat emocji, budowanych muzyką i inspirowanych losem bohaterów operowego libretta. Giuseppe Verdi twierdził, że opera jest lustrem odbijającym nasze życie. I chociaż jego realia oczywiście ulegają zmianom, to miłość, zazdrość i zdradę wciąż przeżywamy tak samo. I właśnie o tym, zarówno na scenie, jak i we własnym życiu przekonuje się tytułowa bohaterka Rosanna Menici.

Książka „Dziewczyna z Neapolu” to historia o wielkiej miłości, poświęceniu  i zdradzie. Pomimo tego, że książka jest napisana prostym językiem autorce udało sią stworzyć niesamowity klimat i wykreować wspaniałych bohaterów. Polecamy.

Ewa Furmanik

Koordynator DKK Filii „Niedźwiadek”

osoby biorące udział w spotkaniu online