We wtorek, 26 kwietnia b.r. w progach Filii “Niedźwiadek”, gościliśmy Piotra Milewskiego autora książek „Transsyberyjska. Drogą żelazną przez Rosję i dalej” (2014) i „Dzienniki japońskie. Zapiski z roku Królika i roku Konia” (2015). „Islandia albo najzimniejsze lato od pięćdziesięciu lat” (Świat Książki 2018) oraz „Planeta K. Pięć lat w japońskiej korporacji” (Świat Książki 2020). Współautor książek:” Hokkaido – Japonia bez gejsz i samurajów” (2006), „Azja. Opowieści podróżne” (2018) oraz „Wyspa. Opowieści podróżne” (2019).

Na początku spotkania, autor przedstawił się i przywitał z czytelnikami w stylu japońskim, prowadząca  spotkanie – Aneta Kulesa – wieloletnia klubowiczka, wystąpiła w japońskiej sukni, zaś dopełnieniem tego orientalnego wstępu była gałązka kwitnącej wiśni, bento oraz pałeczki, wszystko po to, by choć w niewielkim stopniu przybliżyć uczestnikom Japonię.

Piotr Milewski opowiadał o Japonii (zwyczajach, kulturze, zabytkach i kuchni ) około dwóch godzin, które minęły niepostrzeżenie. Opowieści autora przeplatane były pokazem zdjęć, należy przyznać, że potrafi mówić w bardzo zajmujący sposób do publiczności. Wszyscy którzy byli na spotkaniu otrzymali więcej niż oczekiwali. Na zakończenie spotkania można było kupić książki a także otrzymać pamiątkowy wpis i autograf. To było niezapomniane spotkanie.

Zapraszamy na kolejne spotkanie autorskie, z Markiem Łuszczyną, 11 maja 2022 r.

Ewa Furmanik

Koordynatorka DKK w Filii “Niedźwiadek”