Oddajemy w Państwa ręce pierwsze wydanie pisma bibliotecznego „Ogród Słów, czyli biblioteczne wariacje”, w którym planujemy zamieszczać bieżące informacje oraz ciekawostki z życia Biblioteki.

Pomysł na taką formę komunikacji przyniósł ostatni czas izolacji, który postawił przed nami i przed Państwem wiele nowych wyzwań. Jednym z nich było utrzymanie dialogu z naszymi Czytelnikami.

Kreatywność naszych bibliotekarzy nie zna granic. I tak dzięki nim w tym trudnym czasie powstały zajęcia i przedstawienia prowadzone w Sieci. Założony został kanał na YouTube Biblioteki. Nasze działania można śledzić na Facebook’u a wszystkie aktualności i wydarzenia Czytelnicy znajdą na stronie www. Istnieje też możliwość subskrypcji newslettera. Ponadto Biblioteka w ostatnim czasie założyła kanał na Tik Tok’u gdzie pracownicy z Filii „Niedźwiadek” tworzą zabawne i kreatywne filmy, które pokazują Czytelnikom nasze bibliotekarki i ich pracę w trochę niekonwencjonalny sposób.

Jednak taki rodzaj komunikacji jest tylko namiastką indywidualnego
spotkania z Czytelnikiem w „realu”, za którym bardzo tęsknimy. Z tą myślą, na początek, przygotowaliśmy ciekawą ofertę, która swoje miejsce znajduje w plenerze – są to spotkania autorskie, spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki, przedstawienia teatralne dla dzieci, zajęcia kreatywne i gry planszowe.

Ponieważ jesteśmy zawsze otwarci na nowe wyzwania i wciąż poszerzamy naszą ofertę dlatego gorąco zachęcamy wszystkich Czytelników do uczestniczenia w przygotowanych zajęciach i wydarzeniach, które rozpoczną się 14 września 2020. Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie www.bpursus.waw.pl. Z uwagi na obowiązujące obostrzenia powstałe w wyniku istniejącej pandemii liczba uczestników jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy.

Pomimo stanu pandemii Biblioteka stara się także, aby jej regały były pełne interesujących książek oraz nowości wydawniczych. W wakacje pozyskaliśmy znaczące dofinansowanie z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego na nowe pozycje (w tym e-booki). Wszystkie zakupione książki w wersji cyfrowej będzie można wypożyczać na czytnikach PocketBook Touch, które posiada Biblioteka.

Korzystając z okazji chcemy serdecznie podziękować wszystkim pracownikom Biblioteki za ich zaangażowanie, włożony wysiłek i starania mające na celu dobre funkcjonowanie placówek podczas pandemii. Ponadto, dziękujemy również Czytelnikom za ich ogromne wsparcie i motywację do dalszych działań.

Ogród Słów, czyli biblioteczne wariacje - nr 1