dwie kobiety siedzą i rozmawiają

W ostatni piątek gościliśmy w naszych progach niezwykłą podróżniczkę i autorkę książek – Elżbietę Wichrowską-Janikowską. Pani Elżbieta z zawodu prawnik - obecnie na emeryturze, z zamiłowania podróżniczka, projektantka ogrodów, publicystka, fotografka – amatorka i malarka. Podczas spotkania mieliśmy przyjemność porozmawiać na temat wszystkich tych pasji, a nawet więcej.

Autorka „Peru. Costa, sierra y selva” oraz „Nepal. Moje wędrówki” opowiedziała o niezwykłych miejscach, które odwiedziła do tej pory a także o planowanych podróżach i książkach. Oprócz powyżej wspomnianych miejsc Pani Elżbieta odwiedziła także inne kraje m.in.: Indie, Chiny, Wietnam, Laos, Kambodżę, Indonezję, Ekwador, Galapagos, Chile, Boliwię, Argentynę, Meksyk, Gwatemalę oraz Algierię. Podczas spotkania pisarka zaprezentowała nam nowe pasje takie jak: fotografia, malarstwo (akwarele i pastele) czy taniec argentyński, które są następstwem licznych podróży. Uczestnicy mogli obejrzeć zarówno prace autorki jak i krótką lekcję tańca.

Na zakończenie, tak miłego wieczoru wszyscy uczestnicy mieli możliwość zadać autorce pytania oraz nabyć jej książkę z dedykacją. Serdecznie dziękujemy Pani Elżbiecie Wichrowskiej-Janikowskiej za fantastyczne spotkanie i mamy nadzieję, że po ukazaniu się planowanej książki podróżniczej na temat Chile zobaczymy się ponownie.