Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy razem z Biblioteką Publiczną im. W.J. Grabskiego w Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy zaangażowali się w Narodowe Czytanie "Balladyny" Juliusza Słowackiego organizowane przez Prezydenta RP. Na ręce Biblioteki przyszły również podziękowania od Pary Prezydenckiej oraz list od Prezydenta Andrzeja Dudy.

Szanowni Państwo!
Proszę przyjąć serdeczne podziękowania za Państwa udział w Narodowym Czytaniu "Balladyny" Juliusza Słowackiego. Dzięki zaangażowaniu wszystkich organizatorów i uczestników dziewiąta odsłona naszej wspólnej akcji odbyła się w przeszło trzech tysiącach miejsc w Polsce i na świecie. Dziękuję za to, że mimo trudnego czasu, w którym organizowaliśmy tegoroczną odsłonę Narodowego Czytania, udało nam się z zachowaniem wszelkich zasad bezpieczeństwa tradycyjnie spotkać razem i cieszyć wspólną lekturą.

Chciałbym podziękować za Państwa inwencję i pomysłowość, które wzbogaciły Narodowe Czytanie. "Balladyna" interpretowana była na różne sposoby, co jeszcze bardziej wzmocniło uniwersalny przekaz i przyczyniło się do lepszego zrozumienia tego arcydzieła. To wspaniały dowód, że klasyka polskiej lektury jest żywa, skłania do refleksji i przysparza dużo radości.

Raz jeszcze bardzo Państwu dziękuję za współtworzenie Narodowego Czytania w 2020 roku.

Z wyrazami szacunku
Andrzej Duda