We wtorek 5 września 2023 r. odbyło się pierwsze powakacyjne spotkanie klubowiczów w Filii „Niedźwiadek”. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze, humory dopisywały, podobnie jak i pogoda za otwartymi oknami.

Tradycyjnie, tematem przewodnim tego spotkania były książki, po które chętnie sięgamy w okresie urlopowym i które możemy polecić klubowym koleżankom oraz wszystkim miłośnikom dobrej literatury. Były to książki o różnej tematyce. Wśród polecanych tytułów na uwagę zasługuje „Kwiat paproci i inne legendy słowiańskie”. To dziesięć ciekawych opowiadań w pięknym wydaniu, o dawnych tajemnicach, zapomnianych zwyczajach i rytuałach.

Kolejna polecana lektura idealna na urlop to opowiadania Jeremiego Przybory wybrane przez Michała Rusinka „Wraz, czyli bez: opowiadania i listy z krainy nonsensu”. Książka składa się z krótkich opowiadań i dosyć niekonwencjonalnych listów, nie brakuje tu humoru, a także pewnego sprytu ich autora, umiejętnie tworzącego atmosferę absurdu.

Maria Czubaszek to kolejna postać ze świata kultury, której życie postanowiła przedstawić znana biografistka Violetta Ozminkowska w książce „W coś trzeba nie wierzyć”. Tę książkę zaproponowała jedna z klubowiczek. To tylko niektóre polecane tytuły.

Dalsza część spotkania poświęcona była twórczości Danuty Awolusi, która będzie naszym gościem 19 września. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie.

Ewa Furmanik

koordynatorka DKK “Niedźwiadek”