W środę, 11 października 2023 r. w Oddziale „Czechowice” odbyło się spotkanie dla dzieci z panem Przemysławem Wechterowiczem – autorem książek dziecięcych, m.in.: „W pogoni za życiem”, „Mały słownik wyrazów kocich i kociojęzycznych” oraz „Czy ktoś widział zajączka?”.  Za książkę „Proszę mnie przytulić” pisarz został uhonorowany Nagrodą Literacką m.st. Warszawy w 2014 r.

Podczas spotkania w Bibliotece p. Wechterowicz przedstawił dzieciom, na czym polega zawód pisarza. Dzięki ciekawie podanym informacjom nawiązał z nimi serdeczny kontakt. Za pomocą atrakcyjnie przygotowanych plansz wykonanych przez zaprzyjaźnionego rysownika zaprezentował w sposób żartobliwy dzień ze swojego życia zawodowego. Następnie, autor w interaktywny sposób przedstawił swoje książki, a pod koniec spotkania rozdawał dzieciom autografy.

Książki Przemysława Wechterowicza można wypożyczać w Oddziale „Czechowice”, Filii „Niedźwiadek”, Filii „Gołąbki” i Filii „Skorosze”. Serdecznie zapraszamy do korzystania z oferty czytelniczej i zajęciowej Biblioteki.