Miasto Stołeczne Warszawa przygotowało system dystrybucji maseczek chirurgicznych dla mieszkańców. W naszych magazynach czeka 7 mln 142 tys. maseczek ochronnych. Każdy z mieszkańców otrzyma 4 maseczki.
Maseczki chirurgiczne, przekazane stolicy przez Agencję Rezerw Materiałowych, będą do odbioru od wtorku, 23 marca, od godzin porannych, w 234 lokalizacjach na terenie miasta.
- Warszawa stanęła na wysokości zadania i w zaledwie kilka dni zorganizowaliśmy magazyny i sieć punktów, w których maski dla mieszkańców będą rozdawane. Wykonaliśmy olbrzymią pracę logistyczną. Dziękujemy za współpracę straży pożarnej. Dziękujemy wolontariuszom i straży miejskiej. Jesteśmy także wdzięczni pracownikom bibliotek, ośrodków sportu czy ośrodków kultury zamkniętych z powodu rządowych obostrzeń, że zgodzili się wspomóc urzędników w dystrybucji maseczek – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.
Maseczki będą rozdawane na terenie dzielnicy w 12 stałych punktach w godzinach od 10:00 do 18:00, aż do wyczerpania zapasów. Punkty zlokalizowane przy bibliotekach będą czynne także w sobotę w godzinach od 10:00 do 14:00. Punkt przed urzędem dzielnicy będzie czynny w godzinach 8:00 -16:00. Wszystkie punkty dystrybucji zlokalizowane są na terenie zewnętrznym, w pobliżu wejść głównych do placówek.
Lista punktów dystrybucji maseczek w dzielnicy Ursus:
1. Biblioteka - oddział „Czechowice”, ul. Plutonu AK Torpedy 47
2. Biblioteka - filia „Gołąbki”, ul. Czerwona Droga 6
3. Biblioteka - filia „Skorosze”, ul. Dzieci Warszawy 27a
4. Biblioteka - filia „Niedźwiadek”, ul. Keniga 14
5. Ośrodek Kultury „Arsus”, ul. Traktorzystów 14
6. Dom Kultury „Kolorowa”, ul. K. Sosnkowskiego 16
7. Dom Kultury „Miś”, ul. Zagłoby 17
8. Dom Kultury „Portiernia”, ul. Traktorzystów 20
9. Klub Seniora „Promyk” – Acherówka ul. Walerego Sławka 2
10. Pływalnia Skalar ul. Sosnkowskiego 3 (furtka od ulicy Sosnkowskiego 3)
11. Pływalnia Albatros ul. Orląt Lwowskich 1
12. Urząd Dzielnicy Ursus m.st. Warszawy pl. Czerwca 1976 r. nr 1