W czwartek, 17 października 2019r. w Filii „Gołąbki” uczniowie klasy 4b ze Szkoły Podstawowej nr 2 uczestniczyli w spotkaniu autorskim z Karoliną Lijklemą.

Karolina Lijklema jest autorką i ilustratorką książek dla dzieci i młodzieży. Współpracuje z instytucjami  i organizacjami, dla których tworzy książki objaśniające dzieciom wybrane zagadnienia ze świata dorosłych w przyjaznej i ciekawej formie. Tak właśnie powstała m.in. książeczka dla dzieci pt. „Opowiesz nam o Sejmie?”, która była tematem przewodnim spotkania.

Na początku Pani Karolina opowiedziała o tym, jak powstawały rysunki do jej książek. Oryginalne szkice i niecodzienna technika ich wykonania zainteresowały uczestników. Kiedy przyszedł czas na tematy sejmowe i wyborcze, było głośno jak przed minionymi wyborami parlamentarnymi. Po co nam wybory? Po co nam sejm? Czym są ustawy? - to tylko niektóre pytania, na które odpowiadali uczniowie. Po zapoznaniu się z prawem wyborczym uczniowie szkoły podstawowej po raz pierwszy w historii mogli przystąpić do wyborów. Naprędce zaaranżowana komisja wyborcza dokonała spisu wyborców, rozdała karty do głosowania, policzyła głosy i ogłosiła wynik wyborów. Wynik był bardzo zaskakujący, aczkolwiek przewidywalny. Uczniowie niemalże jednogłośnie zagłosowali za tym że chcą decydować, czego uczyć się w szkole.

Spotkanie szybko dobiegło końca. Dzieci oraz autorka byli bardzo zadowoleni. Mamy nadzieję, że nasze młode pokolenie wyniesie coś pozytywnego z dzisiejszego spotkania.

Relację przygotowała
Katarzyna Przywóska