We wtorek 19 września w Filii „Niedźwiadek” mieliśmy przyjemność gościć Panią Danutę Awolusi – polską pisarkę młodego pokolenia, popularną blogerkę i youtuberkę. Spotkanie rozpoczęła Zastępca Dyrektora Lidia Romanowska, a rozmowę poprowadziła Pani Ewa Furmanik.

Danuta Awolusi od dekady funkcjonuje na polskim rynku księgarskim. Pisarski debiut stanowi opublikowana w 2013 r. powieść „Na wysokim niebie”. Autorka ma w swoim dorobku literackim ponad dziesięć tytułów – głównie prozę psychologiczno-obyczajową.

Podczas swobodnej, czasem żartobliwej rozmowy Pani Danuta opowiadała o swojej pracy twórczej, o kulisach powstawania niektórych książek, o bohaterach powieści, uwikłanych w trudne relacje partnerskie i rodzinne. Wspomniała również o pisarskich planach na przyszłość. Autorka wiele inspiracji czerpie z codziennego życia, które choć piękne, nie zawsze bywa łatwe, ale nie boi się trudnych tematów. Spotkanie z pisarką sprzyjało zadawaniu pytań i wymianie myśli. Danuta Awolusi okazała się osobą ciepłą, serdeczną i empatyczną. Wyczerpująco odpowiedziała na wszystkie zagadnienia, które interesowały zgromadzonych gości. Na zakończenie spotkania wszyscy aktywni uczestnicy otrzymali od autorki książki z dedykacją.

Serdecznie dziękujemy Pani Danucie Awolusi za wspaniałe i pełne wrażeń spotkanie. Dziękujemy wszystkim za udział w wydarzeniu.
Spotkanie autorskie odbyło się w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki i zostało dofinansowane ze środków Instytutu Książki.