We wtorek, 8 października, w Bibliotece Niedźwiadek odbyło się spotkanie z Małgorzatą Gutowską-Adamczyk, na które przybyło spore grono słuchaczy. Spotkanie rozpoczęła Ewa Furmanik, moderator DKK, witając serdecznie autorkę i zgromadzoną publiczność. Punktem wyjścia do rozmowy i pytań, które zadawała zarówno prowadząca spotkanie, jak też zebrani czytelnicy, była książka „Cukiernia pod Amorem”.

Zajezierscy to pierwsza część trzytomowej sagi o Gutowie. Książka ukazała się w 2010 roku i szybko zjednała pisarce wielu sympatyków. Jej nazwisko zaczęto przekazywać sobie z ust do ust. Na taką popularność Małgorzata Gutowska-Adamczyk długo musiała czekać. Jej romans ze słowem pisanym zaczął się bowiem już dawno temu. Pisarka ukończyła dzisiejszą Akademię Teatralną, zadebiutowała jako scenarzystka, lecz w miarę upływu czasu porzuciła scenopisarstwo na rzecz książek. Spod jej pióra wyszło kilkanaście powieści.

Dla Małgorzaty Gutowskiej-Adamczyk najważniejsza jest fabuła. Pisarka już od pierwszych linijek układa słowa w monumentalną historię. Wątek główny obrasta dziesiątkiem wątków pobocznych, które cudownie ubarwiają opowieść o mazowieckich rodach. Autorka znakomicie oddaje koloryt każdej epoki. Dba o detal, kiedy opisuje świat przedstawiony, zaś jej bohaterowie są temperamentni, żywiołowi i absolutnie nie papierowi. Podczas spotkania autorka ze swadą opowiada o ich uczuciach, zaletach i przywarach. Jest gawędziarką.

Na zakończenie można było zakupić książkę, otrzymać dedykację od autorki, a także zrobić sobie z nią pamiątkowe zdjęcie.

Relację przygotowała
Ewa Furmanik