We wtorek 25 października 2022 r. ramach Dyskusyjnego Klubu Książki, w Filii „Niedźwiadek” odbyło się kolejne spotkanie autorskie. Tym razem gościem był Marcin Michał Wysocki.

Marcin Michał Wysocki, to autor powieści „Baku, Moskwa, Warszawa”, „# Portal randkowy”, „Namaluj mi” oraz publikacji: „Wyznaczniki tożsamości etnicznej […]”, „Michał Wysocki. Wspomnienia z lat 1921-1955″, „Remedium na śmierć – historie prawdziwe”, „A jednak przeżyliśmy. Niezwykłe wspomnienia”.

Autor okazał się nie tylko miłym człowiekiem, ale również gawędziarzem, czym szybko zjednał sobie publiczność. Bardzo ciekawie opowiadał o własnym procesie twórczym, odpowiadał na pytania, a słuchacze aktywnie uczestniczyli w dialogu. Dowiedzieliśmy się, że M. M. Wysocki bardzo starannie przygotowuje się do pisania książek, dba o szczegóły, a główni bohaterowie, nie zawsze są fikcyjni. W planach autora pozostaje pisana od kilku lat książka poświęcona pielgrzymce do Santiago de Compostela, którą autor odbył. Natomiast w bliższym czasie ma się ukazać książka na „Walentynki”. Czytelnikom podobała się otwartość pisarza, szacunek dla czytelników oraz umiejętność słuchania i podejmowania dialogu.

Bardzo dziękujemy autorowi za niezwykłe spotkanie, które długo pozostanie w pamięci słuchaczy, dziękuję Katarzynie Jelińskiej (malarce, która wielokrotnie ilustrowała książki M. Wysockiego).

kobieta i mężczyzna stoją naprzeciwko grupy ludzi
kobieta siedzi a mężczyzna stoi naprzeciwko grupy ludzi
grupa ludzi siedzi na krzesłach