tort z napisem 10 lat i logiem biblioteki oraz dyskusyjnego klubu książki

We wtorek 28 września 2021 r. w Filii „Niedźwiadek” odbył się uroczysty jubileusz 10-lecia Dyskusyjnego Klubu Książki. Uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in. Burmistrz Dzielnicy Ursus Bogdan Olesiński, Naczelnik Wydziału Kultury – Katarzyna Świtalska, koordynator Dyskusyjnych Klubów Książki w Województwie Mazowieckim (Programu prowadzonego przez Instytut Książki) – Agnieszka Kursa, a także zaprzyjaźnieni pisarze, kierownicy placówek, moderatorzy i klubowicze.

Jubileusz był okazją do przywołania wspomnień, które, choć minione, to nadal pozostają długo w pamięci. Moderatorka Dyskusyjnego Klubu Książki Filii „Niedźwiadek”, p. Ewa Furmanik, podsumowała 10-letnią działalność klubu oraz Programu Instytutu Książki, podkreślając najważniejsze cele i założenia. DKK to nie tylko dyskusje o książkach, ale również spotkania autorskie - umożliwiające osobiste poznanie oraz rozmowę z pisarzami, dziennikarzami, ludźmi pasjonującymi się literaturą. Bibliotekarka opowiedziała o pomysłach jakie realizowała i nadal realizuje z klubowiczami, aby promować modę na czytanie i zachęcić innych do korzystania z biblioteki. Pani Ewa Furmanik, zajmuje się działalnością Klubu od początku jego funkcjonowania tj. od 2011 r. Pod jej skrzydłami klub działa prężnie i cały czas się rozwija. W podziękowaniu za zaangażowanie, promocję czytelnictwa w Ursusie oraz ciekawe dyskusje, których było ponad 300, p. Ewa Furmanik, otrzymała podziękowanie z rak Burmistrza Bogdana Olesińskiego, Dyrektor Biblioteki Agnieszki Proszowskiej oraz Zastępcy Dyrektora Biblioteki Lidii Romanowskiej.

Klub w Filii „Niedźwiadek”, zawsze mógł liczyć na życzliwość wojewódzkiej koordynatorki DKK p. Agnieszki Kursy, której także podziękowano za wsparcie i współpracę.

Ważnym momentem jubileuszu były serdeczne i pełne wdzięczności podziękowania dla wszystkich klubowiczów, którzy otrzymali dyplomy oraz pamiątkowe kubki z logo DKK. Kubki zostały zasponsorowane przez lokalną firmę Grupa Multiprint znajdującej się przy ul. Rokuszanki.

Spotkanie uświetnił, prowadzony przez p. Marię Reif, koncert w wykonaniu Piotra Łapińskiego (śpiew) i Macieja Chwały (akompaniament).  Zwieńczeniem spotkania był jubileuszowy tort oraz ciasta zasponsorowane przez Partnera Cukierni Sowa p. Tomasza Kowalczyka, którego cukiernia znajduje się przy ul. Dzieci Warszawy. Bardzo dziękujemy sponsorom.