logo wolontariatu

W dniu 10.02.2022 r. dzięki naszym wspaniałym Wolontariuszom, którzy zostali zwycięzcami „Konkursu na opracowanie propozycji kwalifikacji dla dzieci i młodzieży w formie odznaki”, mieliśmy przyjemność uczestniczyć w warsztatach przeprowadzonych metodą Design thinking.  Był to pierwszy etap naszej wspólnej przygody z systemem odznak i kwalifikacji. Wspólnie określiliśmy personę, przeprowadziliśmy empatyzację, zdefiniowaliśmy wyzwania, wygenerowaliśmy pomysły na zastosowanie odznaki „Ambasador książki” w Bibliotece, prototypowaliśmy wymyślone przez nas rozwiązania, a na koniec wspólnie je przetestowaliśmy.

Mimo tego, że wszystkie pojęcia brzmiały dla nas na początku patetycznie i obco, świetnie się bawiliśmy, a nasz „Ambasador książki” zaczyna przybierać „realne kształty”.

Dziękujemy trenerkom Instytutu Badań Edukacyjnych za wspaniałą, wspólną zabawę i przekazanie nam ciekawych sposobów do wykorzystania w rozwiązywaniu codziennych trudności.

Więcej o naszej wygranej:

https://portal.bpursus.waw.pl/wyniki-konkursu-wymysl-kwalifikacje/

Kilka słów o metodzie Design thinking:

Ideą przewodnią metody Design thinking jest odkrywanie kreatywnego potencjału u każdego z nas i wyzwolenie odwagi, by potencjał ten wykorzystać. Opisuje ona sposób postępowania i kolejne kroki służące do wygenerowania kreatywnego i użytecznego rozwiązania. Szkolenie z tego zakresu pomoże znaleźć odpowiedź na pytanie, skąd czerpać nowe pomysły. Pokaże drogę, jak wymyślić rozwiązanie, które sprawdzi się w praktyce, a nie pozostanie tylko innowacyjnym, lecz bezużytecznym projektem.